Дитяче громадське об’єднання « КБ» існує у КНЗ « Бердичівська спецшкола-інтернат» вже 21 рік.

«КБ» створене дітьми і дорослими за принципами добровільності, співуправління, спільності інтересів.

В основі діяльності ДГО « КБ» лежать виховні технології: ігрова, КВТ, проектна, групової взаємодії( тренінгу). Розумне поєднання різних виховних технологій в діяльності ДГО « КБ» сприяє всебічному розвитку дитини-сироти, корекційних психічних процесів, корекції психічних процесів,формуванню суспільно прийнятих норм поведінки у соціумі.

Програма «КБ» розроблена на базі загальношкільної програми життєтворчого розвитку особистості «Надія» і керується її концепцією, принципами та рекомендаціями щодо врахування вікового та психофізичного станів дитини з вадами інтелекту.

Мета програми «Гарт»:

виховання у дітей любові до рідного краю, поваги до рідного народу і його звичаїв, культури, минулого; змістовне і цікаве дозвілля дітей; організація корисних справ; виховання у дітей почуття гідності і відповідальності.

Головні завдання програми «Гарт»:

вивчення історії Українського козацтва, в тому числі Запорозької Січі; формування навичок здорового козацького способу життя, зміцнення фізичного і духовного здоров’я кожного учасника;

- пізнання культури, духовності українських козаків;

- відродження, збереження і розвиток народних, зокрема козацьких, традицій, звичаїв, обрядів і ритуалів.

Положення цієї Програми набувають конкретної психолого-педагогічної форми і втілення у відповідності до вікових, психологічних особливостей «Козачат» (молодший шкільний вік), «Котигорошківців» (середній шкільний вік), «Правдолюбів» і «Трударів» (старший шкільний вік). Виконання програми покликане сформувати у дітей відчуття причетності до шкільного життя, та бажання активної участі в управлінні шкільними справами.

Напрямки діяльності дитячого громадського об’єднання «Козацьке братство»:

І кольоровий рівень (7 - 11 років) 1-3 класи

Козачата (зелений рівень)

Головне завдання цього кольорового рівня - пізнавати світ на власному досвіді у конкретних справах, вчинках, конкурсах, змаганнях, спільній з друзями праці. Козачата вчаться розмовляти українською мовою, вивчають дитячий український фольклор (казки, приказки, скоромовки), вчаться берегти власне здоров’я.

/Files/images/11.jpg

II кольоровий рівень (11-13років) 4-5 класи

Котигорошківці (помаранчевий рівень)

Завдання цього рівня - виховання суспільно активної особистості, формування у козачат вміння розділяти радість чи горе з іншими, вирішувати самостійно свої проблеми, прагнути долати свої недоліки, турбуватись про своє здоров’я. Котигорошківці реалізують постійнодіючий проект «Потяг дружби», головна мета якого - охорона молодших школярів, допомога їм, організація їх дозвілля і відпочинку.

/Files/images/12.jpg

III кольоровий рівень(13 -15 років) 6-7 класи

Правдолюби (синій рівень)

Правдолюби - вивчають історію козацтва, обряди, звичаї, традиції. Проводять народознавчі свята, конкурси, лінійки та заходи до національних та державних свят. Здійснюють природоохоронну роботу у братстві.

/Files/images/13.jpg

IVкольоровий рівень(15 -21 років) 8- 10 класи

Трударі (червоний рівень)

Головним завданням діяльності на цьому рівні є формування працелюбної особистості, дбайливого господаря.

Трударі організовують і проводять трудові десанти, заходи на профорієнтаційну та економічну тематику, суспільно - корисні справи. Слідкують за порядком та дисципліною на уроках та в позаурочний час. Здійснюють профілактику тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії серед учнів.

/Files/images/14.jpg/Files/images/15.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.